תשכחו את השגיאה תזכרו את השיעור / מאת שני לוי

החיים שלנו הם אוסף של שיעורים בזמן. נדמה שבעת פרידה וגירושין השיעור הריגשי מקצין. סערת הרגשות בשיאה ולא תמיד אנו שולטים בטלטלה אשר עומדת להגיע.

מתוך סערת הרגשות יכולות להתבצע גם שגיאות כי אנחנו לא באמת אנחנו כאשר אנחנו בסערה בלב הים, בטוחים שעתידנו נחרב ונגמרו חיינו כאשר ההפך הוא הנכון ונאו עומדים בפאתיו של פרק חדש.

רוני גבר בן 60 הגיע אליי להליך של פרידה וגירושין לאחר שמאס בחיי הנישואין שלו. הוא מספר לי על עליות ומורדות בחייו עם אשה שלא נתנה לו תשומת לב ריגשית כך שנאלץ למצוא עצמו ברומנים כאלו או אחרים במהלך חייו.

הוא סוף סוף אזר אומץ להתגרש כך אומר.

הילדים גדולים, הרבה מעל גיל 20 כל ארבעתם.

דמעה וכאב ניגרים בעיניו. חושש שלא ישרוד את המאבק להיפרד. רק לפני שנה עבר צינטור והתקף לב. חי את חייו בצל הפחד כי ההתקף יחזור והפעם הוא לא יהיה מוכן אליו.

אני מלאת הערכה ואמפטיה לגבורה שהוא מפגין יודעת בליבי שזה שיעור חייו להתגבר על הפחד וההישרדות הריגשית ולעבור למקום פנימי בו הוא בוטח בעצמו וביכלותיו ובזכאות שלו מלידה לאהבה אמיתית וכנה.

אנו יוצאים למסע של פרידה מודעת וגירושין בהסכמה והדרך מזמינה נפרשת נפתחת בכל רגע ורגע. רוני בהליך עושה צעדיו בגבורה ומתמודד עם רגשות שעולים מהבויידם, לומד לקחת אחריות על כל בחירה עברית ולומד לפרום בהדרגה קשר של 30 שנה ולהפוך אותו למשהו חדש. כל הסיטואציה חדשה עבור רוני והוא לומד וצומח מכל רגע שבו הוא בוחר להתמודד עם עוצמת הרגשות שעולה ללא הדחקה, פחד וכאב.

זהו תהליך עוצמתי אשר אעדכן עליו בהמשך לבוא : )

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

ככל שהחוזה מקיף יותר

ככל שהחוזה מקיף יותר, מקצועי ויסודי כך היסודות והעקרונות של הפרידה יעמדו חזקים ואיתנים בעיתים לבוא. ככל שתהליך הסליחה העצמית והסליחה לבן הזוג, הריפוי והצמיחה שלכם יתרחשו על פני השטח

קרא עוד >>
גישת החיבור כנגד כל הסיכויים

בגישת החיבור אנו מתמקדים בצורת מחשבה שהיא מחברת בין אנשים ולא מפרידה. כל צורת מחשבה שמסתכלת על האחר כנפרד ממני כלא שייך אליי יותר, ככזה שלא מעניין אותי הטובה והרווחה

קרא עוד >>