תהליך השינוי

התת מודע בכל תהליך שינוי שיש בו התחדשות מדליק פעמים רבות את פעמון האזעקה משום שאנו נכנסים לטריטוריה חדשה, לא מוכרת, זוהי טריטוריה שלא מופתה או נבדקה ומיד מציף בעיות וכשלים מהפחד מפני הלא נודע. מבלי לדעת רובינו "מכורים" מוכר ולידוע כי זה נותן לנו תחושה אשלייתית של ביטחון קיומי בחיים ותחושה של ודאות שכל בסדר. הגוף והנפש שלנו מכורים לתמהיל שמייצר עבורינו את המוכר מה שאנחנו כבר מכירים אנו נאחזים בו לפעמים כמו שנאחזים בקש רעוע מול נהר זורם שמייצג את זרם החיים. השינוי הוא הדבר הבטוח ביותר – מאחר וכל חיינו רווים בתהליך אחד גדול של שינוי, כל התנגדות לשינוי מובילה למצב שבו נחווה את החיים ביתר קושי מאשר ביתר קלות. פעמים רבות, קשר הנישואין עובר תהליך לא מודע של התחדשות בו אחד מבני הזוג מחליף עבודה, עובר תהליכי התפתחות כלשהם, נוצרים שינויים במארג המשפחתי או בקריירה מה שמוליד פעמים רבות אצל בן או בת הזוג אשר נותר לכאורה מאחור תהליך של הסתיידות והתאבנות נוכח השינוי.

אם אתם חיים בקשר אשר מגביל או הגביל את הצמיחה והגדילה שלכם ואחרי שנים של חיים בתוך אוטומט ושיגרה, טבעי יהיה שתחושו רתיעה גדולה מפני השינוי שאתם ניצבים בפניו אפילו אם אתם לא מודעים עדיין לעובדה שאתם מזמנים לחייכם את החוויה של הפרידה באופן לא מודע ,רק כי אתם רוצים להיות בשינוי ועדיין לא יודעים זאת. ברור כי כל פנייה שתבצעו דורשת מכם צמיחה והתחדשות, בין אם תבחרו בדרך של פרידה מודעת ותעברו דרך גדילה והתפתחות מואצים ובין אם תבחרו להישאר בקשר ולהפיח בו אנרגיה של התחדשות ושינוי מתוך אותה צמיחה וגדילה שאתם אמורים לעבור. התת מודע בכל תהליך שינוי שיש בו התחדשות מדליק פעמים רבות את פעמון האזעקה משום שאנו נכנסים לטריטוריה חדשה, לא מוכרת, זוהי טריטוריה שלא מופתה או נבדקה ומיד מציף בעיות וכשלים מהפחד מפני הלא נודע. מבלי לדעת רובינו "מכורים" מוכר ולידוע כי זה נותן לנו תחושה אשלייתית של ביטחון קיומי בחיים ותחושה של ודאות שכל בסדר. הגוף והנפש שלנו מכורים לתמהיל שמייצר עבורינו את המוכר מה שאנחנו כבר מכירים אנו נאחזים בו לפעמים כמו שנאחזים בקש רעוע מול נהר זורם שמייצג את זרם החיים. השינוי הוא הדבר הבטוח ביותר – מאחר וכל חיינו רווים בתהליך אחד גדול של שינוי, כל התנגדות לשינוי מובילה למצב שבו נחווה את החיים ביתר קושי מאשר ביתר קלות. פעמים רבות, קשר הנישואין עובר תהליך לא מודע של התחדשות בו אחד מבני הזוג מחליף עבודה, עובר תהליכי התפתחות כלשהם, נוצרים שינויים במארג המשפחתי או בקריירה מה שמוליד פעמים רבות אצל בן או בת הזוג אשר נותר לכאורה מאחור תהליך של הסתיידות והתאבנות נוכח השינוי.

אם אתם חיים בקשר אשר מגביל או הגביל את הצמיחה והגדילה שלכם ואחרי שנים של חיים בתוך אוטומט ושיגרה, טבעי יהיה שתחושו רתיעה גדולה מפני השינוי שאתם ניצבים בפניו אפילו אם אתם לא מודעים עדיין לעובדה שאתם מזמנים לחייכם את החוויה של הפרידה באופן לא מודע ,רק כי אתם רוצים להיות בשינוי ועדיין לא יודעים זאת. ברור כי כל פנייה שתבצעו דורשת מכם צמיחה והתחדשות, בין אם תבחרו בדרך של פרידה מודעת ותעברו דרך גדילה והתפתחות מואצים ובין אם תבחרו להישאר בקשר ולהפיח בו אנרגיה של התחדשות ושינוי מתוך אותה צמיחה וגדילה שאתם אמורים לעבור.

דימוי עצמי נמוך – מול יכולת השתכרות אחד הפרמטרים אשר נבחנים בתהליך הפרידה הוא יכולת ההשתכרות של כל אחד מבני הזוג, זה אחד הנושאים שייבחנו גם בהערכת גובה מזונות ילדים אם בכלל.

דימוי עצמי נמוך – מול יכולת השתכרות

בהקשר לכך עולים היבטים רבים ופחדים שקשורים בכסף, חוסר אמונה ביכולת לשרוד כלכלית או לחיות ברווחה כלכלית כלשהי לאחר הפרידה. שורש הפחד העמוק הזה קשור נעוץ בדימוי עצמי נמוך שיכול להתחדד בהליך הגירושין.

כאשר נוצר בפנים מרחב של אמונה והערכה עצמית נכונה, אמונה מתוך קבלה ואהבה עצמית, גיבוי והסכמה פנימית שאם הגעתם למבוי סתום בחייכם ואתם חייבים להתגרש כי אין ברירה אחרת אז אתם מסכימים לתמוך את עצמיכם ולהיות העוגן והמשענת של עצמיכם בנקודה הזו, מכאן הכסף, השפע, התמיכה והיכולת שלכם לכלכל את עצמיכם תגדל, מתוך כך שאתם מסכימים לתמוך את עצמיכם במסגרת ההחלטה שגיבשתם ולא מערערים על ההחלטה שגובשה על ידכם בלב כבד ובשיקול דעת. עצם הגיבוי שאתם נותנים לעצמיכם יגביר את יכולת ההתמודדות וההשתכרות שלכם בהתאם.

גירושין הם בדרך כלל יוזמה של אחד הצדדים למרות שהם לחלוטין באחריות שני בני הזוג, לכן פעמים רבות נוצר חוסר ביטחון, דימוי עצמי נמוך, תחושה של דחייה, העדר אמונה שאני שווה משהו ועוד ועוד ומכאן מתחילות לנוע מחשבות במעגל שלילי והרסני שקשור גם בהעדר אתם נמצאים בקרקע בתולית עבורכם, זו הפעם הראשונה שאתם מתגרשים ונפרדים מבן זוגכם, אמא או אבא לילדכם, תנו לעצמיכם את הזמן להסתגל לרעיון ולהכיל אותו מתוך השלמה וקבלה ואל תנסו ליצור לעצמיכם תקרת זכוכית בהקשר של יכולת ההשתכרות.

הפתרון הפרקטי הוא לנוע צעד צעד, לא להציף את עצמיכם שלא לצורך בכל הדברים שאתם אמורים לעשות ולא להריץ עכשיו את כל החיים מעכשיו ועד המוות ולהתעלף מהפחד מה יהיה? אלא לעשות צעדים מדודים, צעדי תינוק.

אמונה ביכולת ההשתכרות שלכם והיכולת לכלכל עצמיכם בנפרד מבן הזוג, בן אם אתה הגבר וצריך עכשיו לשלם מזונות בנוסף לשכר הדירה ובין אם את האישה שצריכה עכשיו לדאוג לפרנסת הבית. הכול צריך לחלק עכשיו לשנים, שני בתים, הכול צריך לקנות כפול, אין שתי משכורות אשר מפרנסות ומקיימות את הבית, הכול פתאום נראה גדול עלייך, מפחיד ומאיים.

לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Open chat
היי 👋
נשמח לעמוד לשירותך!