ערכים

ערכים מהווים את בסיס היציאה אשר מכוון את דרכינו ומגדיר את פעולותינו בהתאם.

הערכים הופכים אותנו להורים מכוונים ולא הורים תגובתיים אשר מסוגלים להיות מורי דרך אשר מגבים בעצמם את המסרים שהם מעבירים לילדים וזה מתחיל בשיתוף פעולה ההורי שלכם כהורים גרושים אשר מסכימים להניח לחרבות ולהניף דגל לבן עם עלה של זית, זה מה שהופך אותנו להיות גדולים מהחיים.

כאן ממש נכנסת לתמונה היכולת האמיתית שלהם לתרגל את כל שמה שלמדנו בעקרונות הקודמים – כמו כן, עשו שימוש בעקרונות המובעים בשקף למטה כדי ליצור זאת: כאשר אתם מעבירים מסר ברור לילדים שגם כשאהבה הרומנטית נגמרת יש משהו שמחליף את אותה אהבה רומנטית במחויבות ואהבה ללא תנאי לילדים ולפרויקט המשותף אליו יצאתם לדרך כאשר הבאתם אותם לעולם יש לזה משקל מכריע באופן בו יתפסו את המרחב והעולם סביבם ויגדלו ביתר ביטחון ואמונה בחיים.

עכשיו עליכם לגבות את המחויבות הזו בהעברת המסרים באופן משותף, עיקבי כך שהוא מגובה אצליכם בחיי היומיום תוך היצמדות לערכים התואמים אתכם ביותר גם בזמן משבר אישי כזה או אחר אשר פוקד אתכם. המיקוד בהורות המשותפת מתוך מסגרת ערכית וחזוi הורי משותף והדדי ללא רגשות אשמה, תוך אמונה בצדקת דרכנו, אמורה להיות נר לרגלינו ולהראות את הדרך. אם נפעל בצמוד אליהם, תוך שימוש בשיקול דעת ותוך מודעות גוברת לחשיבות הדוגמא האישית, נצליח להיות פחות מבולבלים ויותר בטוחים בדרכנו ובמורי הדרך שאנו מהווים עבורם.

ניתן לנו לקחת את הערך של הוגנות ויושרה ולהכניס אותו למסגרת הערכית יחד עם ערכים כמו שקיפות ונדיבות.

למשל הסכימו לדבר עם בן זוגכם לשעבר בגובה העיניים, בחשיפות, שתפו אותו בפחדים שלכם, הסכימו להפוך אותו לחבר ולא לאוייב גם ברגעי משבר, גם אם אתם תופסים אותו כאוייב המדינה, הרווח הוא כולו שלכם, וותרו על צדקנות לטובת חוכמת הבייגלה הלכה למעשה.

הפרדת האנשים מהאתגר, מיקוד במה שמחבר ביניכם שהוא הילדים והצורך שלהם בהורים מגובשים ביראים בנפשם ולא מה שמפריד וזיכרו שרק האגו האנושי אוהב דרמה, ללכת מכות, פיזית ומילולית, ולהפוך חבר לאויב כשלא נוח לו להתמודד עם המציאות שגם לו היה חלק בהיווצרות שלה. בשלב זה יכולה לעלות בכם הרבה ציניות, ספק ופקפוק, מה איך נצליח לגבש חזון הורי משותף ומסגרת ערכית משותפת עם מישהו שאנחנו לא סובלים ורק מחפשים להתגרש ממנו?

חיים ללא משמעות הם חיים ריקים מתוכן, ולעיתים נדרש לזקק את הדברים פעם אחר פעם על מנת להבין את המשמעות העמוקה שיש למעשים שלנו, להכיר במשמעות ולתת לה תוקף פנימי מה שישפיע ויעצב את המציאות החיצונית.

מהי אם כן המשמעות לקשר המשתנה שלכם? הרי דבר לא מסתיים הוא רק משנה צורה והקשר שלכם משנה צורה מקשר זוגי רומנטי לשותפות הורית וכלכלית.

מהי אם כן המשמעות החדשה לקשר?

המשמעות לה אנו מעניקים בפעולות שלנו היא בעלת השפעה מכרעת על החיים שלנו. כאשר אנו באים לבסס מסגרת הורית חדשה והסכם גירושים שאנו מסכימים עליו, נדרש לתת משמעות חדשה לקשר המתהווה, כי המשמעות החדשה שניתן לקשר מתוך משמעת עצמית לתת לזה תוקף פעם אחר פעם גם כשזה יהיה קשה ומאתגר היא זו שתקבע איזה מציאות הורית ואיזה שותפות נזכה לראות מתהווה לנו בתוך המציאות.

אם כך משמעות = חיים עצמם.

בנוסף נדרש לא להיות קטנוניים ולהיתפס על מי עושה יותר, ומי אומר מה, אלא לגבות אחד את השני ולהאמין שהאחר הוא בדרך בדיוק כמוני וברגע שאחד מתיישר אל מול המסגרת הערכית המוסכמת אז גם השני יתיישר על פי אותה מסגרת כי זה ממש שני חלקים של אותו שמונה שמושכים כלפי מעלה. פעם אתה עולה ומושך את השני ופעם השני עולה ומושך את האחר, אין מקום לפנקסאות או התקטננות מיותרת שהם לכשעצמם לא תואמים את המסגרת הערכית. אין ספק שהדבר דורש אימון, תרגול, חזרתיות עד שזה תופס מקום של כבוד בתוך הפנימיות שלכם והפוך להיות חלק מכם. אין פה הוקוס פוקוס וכך זה יקרה, יש פה תהליכיות שבונה אמון שבונה את גוף

ההסכמות שבונה את המסגרת הערכית שבונה את החזון ההורי, דרך מוליד לדבר ודבר תומך דבר כמו לבנה על לבנה בבית החדש שלכם.

עיקרון השביעי – משמעות

7 עקרונות להסכם גירושין מאוזן ולתועלת כולם

תקשורת שמגובה בתפיסה חדשה שמתהווה בעקבות המשמעות החדשה שאתם נותנים לקשר המתהווה שלכם, שימוש בפרספקטיבה, מבט על גבוה והיצמדות לערכים, כל אלו יולידו תפיסה חדשה של המציאות – מחשבה חדשה – רגשות חדשים – חוויה חדשה בחיים.

לסיכום אני מלאה בתקווה ורצון טוב שלמדתם דרך מדריך זה ושבעת העקרונות לכינון הסכם גירושים מאוזן ולתועלת כל הנוגעים בדבר ומצאתם את דרכיכם החדשה מתוך הכרה בחשיבות הדבר בצומת הדרכים המהותית בה אתם מצויים בחייכם.

המדריך לקוח מתוך הקורס השלם לפרידה מודעת וגירושים בהסכמה בו אנו עוברים ארבע תחנות משמעותיות לפרימת הקשר הזוגי והסבה שלו לקשר הורי משותף.

לרכישת הקורס הדיגיטלי השלם שילחו לי הודעה: Shani @welaw.biz

לתאום פגישת ייעוץ אנא צרו קשר בטלפון הבא: 054-8300664

ניתן לראות בשניכם כמורי דרך של הילדים, שני אסכולות שונות, שני אנשים אשר מקיימים פרספקטיבה שונה לחלוטין בחיי היומיום אך חולקים מרחב משותף של שותפות הורית בה התגבשה בשניכם יחד כבר גוף ההסכמות החדש וכאשר אתם מצוידים בגוף הסכמות חדש, חזון הורי, מסגרת הורית ערכית משותפת, המסר שהילדים שלכם מקבלים הוא ששונים ומגוונים כן יכולים לעבוד יחד, ההורים שלנו התעלו מעל המחלוקות ביניהם והצליחו לגבש מתווה הורי חדש, סימן שכל אחד אחר יכול לעשות זאת גם. כלומר מה שאתם מדגימים לילדים הוא שהיצמדות לערכים מתוך משמעות מולידה משמעת ומולידה שפע ורווחה ועם המסר הזה הם ייצאו מצוידים להתמודד עם החיים שלהם. כלומר המשמעות שאתם יכולים לצקת היא רצון להוות השראה ודוגמה אישית ומתוך המקום הזה תגלו שתרגישו רווחה, מלאות פנימית והקלה בחיי היומיום שלכם.

מכאן מתוך המשמעות העמוקה לתת לילדים שלכם גב לחיים כמורי הדרך שלהם ומתוך הרצון שלכם להראות ולהדגים להם כיצד שיתוף פעולה עובד נהדר בין שונים ומגוונים על אף המחלוקות שהיו מנת חלקכם בעבר תוכלו לגבש תקשורת חדשה עם הילדים ועם בן זוגכם לשעבר.

כל הזכויות שמורות לשני לוי

לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Open chat
היי 👋
נשמח לעמוד לשירותך!