הסכם הגירושין

לדוגמה: אישה או גבר לצורך הדוגמה אשר הקימו עסק מצליח בתוך קשר הנישואים ולא היו רוצים להשאיר את בן הזוג או בת הזוג כחלק מאותו עסק עת הגירושין, הצורך של אותה אישה או גבר הוא לא רק כספי אלא צורך במימוש, הגשמה, לחוות עצמו כמגשים את החלום שלו ואת היכולות שעימם נולד לעולם. לצערי אנשים בתוך הליך של פרידה וגירושין שמים את המשקל פעמים רבות על המטבע החומרי בלבד ומוצאים עצמם בפשיטת רגל במטבע הקובע והוא המטבע הריגשי והמטבע של שביעות הרצון המשותפת שנדרש לבנות כחלק מגוף ההסכמות המשותף שלכם בתוך התהליך.

כל זאת, מבלי לזלזל במה שכסף וחומר יכולים להעניק בחיים אלא מתוך רצון להביא עבורכם את הקו המאזן אשר מאפשר לכם להיות יותר ותרנים כי תגלו שאתם לא באמת מותרים על שום דבר), יותר גמישים, פחות מוחלטים ופחות משקיעים את הזמן והאנרגיה שלכם על מאבק על משאבים ויותר משקיעים את האנרגיה במציאת פתרונות יצירתיים שתומכים את המבנה החדש של הקשר מתוך ראייה ששניכם צריכים להיות מרוצים מהסדר הכלכלי של הפרידה.

אנו למדים שאין תועלת לתא המשפחתי המשתנה אם אחד מבני הזוג הגיע לפשיטת רגל ריגשית או כלכלית, לכן אנו מתייחסים לכל תא המשפחתי המשתנה בגישה הוליסטית שלמה שבה היינו רוצים לדאוג לכל אחד מהפרטים המרכיבים את התא המשפחתי המשתנה כך שלא ייפגע ויוכל למלא את חלקו בתוך המשפחה החדשה ברווחה נפשית, כלכלית וריגשית.

לכן, הקדימו לעשות וצרו הסכם שהוא טוב ומאוזן לשניכם שניתן לכבד אותו בחיי היומיום והוא תומך עבור מבנה המשפחה המשתנה שלכם. ככל ששניכם תהיו מרוצים כך המוטיבציה שלכם לקיים את ההסדר שתגיעו אליו לאורך זמן ולהחזיק את התשתית החדשה יעלו בהלימה וביחס ישיר לכך.

העיקרון השלישי של ההתייחסות אל האדם כאל מכלול היא הוגנות ויושרה בתוך התהליך. עוד נקודה חשובה למחשבה בעת תהליך הפרידה וחלוקת הנכסים המוחשיים שצברנו במהלך הקשר או שלא צברנו היא ששימו לב לא ליפול למלכודת שיש בה נפילה לפשיטת רגל ריגשית.

בחיים שלנו אנחנו מוכוונים פעמים רבות לצבור עושר חומרי ובו בזמן אנחנו עשויים להגיע למצב בו אנו הולכים וקרבים לפשיטת רגל בתחום המטבע החשוב באמת והוא המטבע הריגשי והמשמעות שאנו מעניקים לכל פעולה שאנו עושים בחיים. זכרו שאתם לא באמת מתגרשים מבן זוגכם אלא רק נפרדים ממערכת היחסים הרומנטית והזוגית שחלקתם לאורך השנים ומסבים את הקשר באופן מודע לקשר בתצורה חדשה כך שהוא לא באמת מסתיים, הרי הוא לא באמת יכול להסתיים כאשר יש לכם ילדים משותפים ושיעורים משותפים בחיים, אלא רק משנה צורה ומתגבש אחרת במציאות חדשה.

הסכם הגירושין אמור לספק לכלל חברי המשפחה את הצרכים האקוטיים שלה. במצב בו קו האיזון נוטה לצד אחד ולא לצדדים אחרים אזי זה יהיה הסכם שיהיה קשה לקיים אותו בהמשך הדרך שהרי הוא חייב להיות צופה פני עתיד.

עשו שימוש נבון במידע משפטי – היו חכמים ולא בהכרח צודקים זה יקדם אתכם במדד האושר האישי. קטנוניות לא עזרה ולא תמכה אף אחד בהליך הגירושין והפרידה אלא רק הרחיקה ממדד האושר והשקט הנפשי.

כלומר, הנחות העבודה אשר מרכיבות את הקשר משתנות, איך שעבדתם בעבר ביחד בין אם דרך מאבקי שליטה, דרמות, שימוש מוגזם במניפולציות רגשיות ועוד כבר לא רלוונטי ליחסי שותפות הורית שהממד הרומנטי בהם נעלם.

לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Open chat
היי 👋
נשמח לעמוד לשירותך!