גירושין – מדריך

אנו נלמד דרך מדריך זה שכאשר מפרידים את האנשים מהבעיה או מהאתגר שהם משקפים למשל ויכוח על משמורת משותפת בעצם שיכבה מתחת לוויכוח יש תסכול ויש רצון עז לא לאבד את הקשר ואת היכולת להיות משמעותי בחיי הילדים של שני בני הזוג.

כאשר מתבוננים על האינטרס המשותף הזה מתוך בידוד האדם שמשקף את המאבק או המלחמה הפנימית מהסוגייה עצמה ניתן להתמקד באינטרסים משותפים ששניכם מאמינים עליהם (בטוח אפשר למצוא אינטרסים משותפים לשניכם) מיקוד בחלום שיש לשניכם עבור פרויקט החיים שלכם הלא הוא הילדים האהובים של שניכם ומשם הגעה אל אמת משותפת שהיא אזור החפיפה בין שניכם, האזור בו שניכם מסכימים על נושאים מסוימים, עקרונות מסוימים ועל זה שמים את המשקל ואת הפוקוס כך שהוא הופך להיות נקודת המשקל המהותית בקשר המשתנה, מקשר זוגי רומנטי לקשר הורי משותף.

כאשר החזון ההורי מוביל, האמת המשותפת שלכם לגבי גידול הילדים הוא במרכז הבמה ואתם לומדים ליצור חלל ביניכם לבין האתגר שעולה מהאדם שמשקף אותה ואתם נשארים עם ערכים משותפים ששניכם חולקים ואמת משותפת שקשה מאוד יהיה לערער עליה בחיי היומיום וכאשר זו הופכת להיות האמת שלכם עבור הילדים היא מאפשרת לכם לחסות תחת כנפיה בעת הצורך.

אחרי שסיימתם לכתוב את סיפור הנישואים אני בטוחה שחלקכם כבר מתחילים לחוות הקלה ואתם יכולים לעבור לשלב איסוף הנתונים היבשים כפי שמוצע לכם למטה. חשוב להבין שבחסות הכוללת של הקשר והחיבור ביניכם נולדו הרבה נכסים לעולם, חלקם חומריים וחלקם לא חומריים.

המפעל חיים שלכם הוא ללא ספק הילדים שלכם וסביב המפעל הזה נבנה המון. גם המערכת המשפטית מכירה בעובדה שבני זוג נשואים אמורים לחלק את הנכסים שצברו שווה בשווה. בגישת החיבור אנו מתייחסים לגם לנכסים הלא מוחשיים שכל אחד קיבל דרך הקשר שאותם כמובן לא מחלקים והם מהווים נכסי צאן וברזל עבור שניכם. בחלוקת הנכסים המוחשיים תעשו בדיקה פנימית איך הייתם רוצים לחלק את הרכוש כך שיתמוך את מפעל החיים המשותף שלכם שהוא הילדים.

לכן בכנות הפנימית שלכם החלוקה לא חייבת להיות שווה בשווה כי יש מישהו מבני הזוג שיש לו יותר יכולת ליצור הכנסות בחומר ויש מישהו שיש לו פחות יכולת כזו לכן התבוננו על התא המשפחתי כמכלול ותבדקו באופן פרטני מתוך האמת הפרטית שלכם מה בעיניכם יהיה הוגן עבור כל הנוגעים בדבר ואיך אפשר למצוא את קו המשווה וקו האיזון החוזי ביניכם לצורך גיבוש הסכם שהוא לתועלת כולם.

אם כך אתם יכולים לראות שהעקרונות לגיבוש ההסכם שזורים אחד בשני באופן שלם והרמוני ולא מופרדים אחד מהשני. אם כך, קחו נשימה עמוקה והחלו בהכנת סיפור הנישואים שלכם מתוך שאיפה להגיע לקו המשווה החוזי.

דרך סיפור נישואים אתם למעשה מתחילים לבנות תשתית משפטית חדשה אשר תהווה בהמשך בסיס להסכם הגירושין. אנשים שעוברים את הקורס משתפים כי דווקא שימת הדגש על הנכסים הלא מוחשיים, כמו מה הקשר הוליד עבורם, הייתה נקודת מפנה בתוך התהליך ואיפשרה התבוננות רעננה, חדשה וזווית חדשנית על איזון המשאבים וחלוקת הרכוש המוחשי בהמשך.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

פתיחת הסכם גירושין
פתיחת הסכם גירושין

הסכם נישואין הוא הסכם שיש מקרים שבהם אין זה פשוט להגיע אליו והוא מושג בתיווך צמוד של עורכי דין ואנשי מקצוע על מנת שבני הזוג שמתגרשים יגיעו לעמק השווה גם

קרא עוד >>